Bílkovinná dieta

Pokud se snažíte zhubnout, může vám pomoci vysoká bílkovinná strava. Proteiny jsou skvělým zdrojem výživy, který vám pomůže cítit se plní a spokojení, abyste předešli přejídání. Mezi dobré zdroje patří kusy masa, drůbeže, mořských plodů, mléčných výrobků, fazolí a ořechů. Zahrnutí bílkovin do všech jídel vám pomůže dosáhnout cílů, které vám pomohou dosáhnout snížení váhy. Zkuste jíst vysokou bílkovinnou stravu po dobu sedmi dnů, můžete též vyzkoušet jiný dietní režim . Lidé s určitými zdravotními poruchami, jako je onemocnění ledvin, by neměli jíst příliš mnoho bílkovin, proto se poraďte se svým lékařem dříve, než zvýšíte příjem bílkovin.

borůvky se smetanou

Výhody sedmidenní proteinové diety:

 

Bílkovinná dieta může přispět k podpoře úbytku hmotnosti, ztrátě tuku a lepších hladin lipidů v krvi. Pomáhá prosazovat sytost, pomáhá lidem ovládat jejich chutě. Doporučené denní dávky pro bílkoviny jsou 0,8 gramů na kilogram tělesné hmotnosti, avšak při ztrátě hmotnosti by měly být potřebné bílkoviny zvýšeny na 1,2 až 1,4 gramu na kilogram s méně kaloriemi pocházejícími z tuků a sacharidů.

obézní muž


· Snídaně

Příkladem snídaňového menu s vysokým obsahem bílkovin může být 6 gramů řeckého jogurtu pro 18 gramů bílkovin, 1 šálek jogurtu pro 11 gramů bílkovin, lžíce arašídového másla pro 7 gramů bílkovin, 1 šálek mléka pro 8 gramů bílkovin nebo vejce, které mají 6 gramů vysoce kvalitní bílkoviny.


· Oběd

 

Většina masa má vysoký obsah bílkovin. Podávané množství masa na porci je ve velikosti velikost balíčku karet. 87 gramů kuřecího masa bez kůže obsahují 28 gramů bílkovin, steak obsahuje 26 gramů, krocan obsahuje 25, vepřové maso obsahuje 22 gramů a šunka obsahuje 14 gramů. Různé fazole mají také vysoký obsah bílkovin. Půl šálku porce má 11 gramů bílkovin, černé fazole obsahují 8 gramů bílkovin. Porce kuřecího masa se zeleninou a hummus se zeleninou obsahuje 34 gramů bílkovin. Pokud chcete extra bílkoviny, přidejte 116 gramů tvarohu pro dalších 14 gramů bílkovin.
steak s chřestem


· Večeře a občerstvení

 

Mořské plody mají vysoký obsah bílkovin, ale mají méně kalorií než maso. Například, 87g porce tuňáka má 22 gramů bílkovin, ale 99 kalorií ve srovnání s 87 gramy porce vepřového masa, který má 22 gramů bílkovin a 122 kalorií. Losos má 22 gramů bílkovin, krevety mají 20 gramů. Sýr, jako je čedar, má 7 gramů bílkovin na podání 29 gramů.