Jablečný džus – na chuť i na zdraví

V jaké podobě konzumujete ovoce? Raději v tekuté, a proto také patříte mezi milovníky ovocných džusů nebo moštů? Kvůli obsahu ovocných cukrů byste to s jejich pitím určitě neměli přehánět, ale pokud si dopřejete ten jablečný, pak věřte, že uděláte spoustu dobrého pro vaše zdraví. Ne nadarmo se totiž říká: „Každý den jablko a doktor je daleko.“ Zařaďte pravidelně jablka nebo džus z nich do vašeho jídelníčku a uvidíte, že se brzy budete cítit mnohem lépe nejen po fyzické, ale také po psychické stránce.
červená jablka
Účinky jablečného džusu nebo moštu na lidské zdraví:
– zlepšuje imunitu (obsahuje spoustu cenných vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek, kdy se tak od vás raději bacily budou držet dále)
– prevence rakoviny (konkrétně rakoviny tlustého střeva, a to z důvodu obsahu pektinu)
– reguluje hladinu cholesterolu v krvi
– pomáhá při snižování hmotnosti (napomáhá pročišťování organismu, obsahuje hodně vlákniny a vody a tím nastartuje i hubnutí. Vyzkoušet také můžete třeba konzumaci jednoho malého jablka před hlavním jídlem, kterého pak sníte podstatně méně)
– pomáhá při osteoporóze
– může vám pomoci při vylučování žlučových kamenů (pokud máte žlučové kameny, můžete si naordinovat 5-ti denní kúru, kdy budete pít jablečný džus, který pomáhá vyloučit žlučové kameny z těla pryč přirozenou cestou)
– pomáhá při usínání
– odbourává stres
– detoxikuje a pročišťuje organismus od škodlivých látek
ovoce a džusy
Jablečné džusy a mošty obsahují spoustu vitamínů, minerálů a antioxidantů. Díky tomu tak mají spoustu pozitivních účinků nejen na psychiku, ale také na fyzické zdraví. Ať už se dáte na pravidelnou konzumaci jablek v jakékoliv podobě, rozhodně uděláte něco dobrého pro vaše zdraví a také pro štíhlou linii. Vyzkoušejte tento blahodárný elixír zdraví a dodejte vašemu tělu spoustu cenných a zdraví prospěšných látek.

Posted in Nezařazené