Jak by měl vypadat návrh dětského pokoje

Asi každý z nás chce, aby bylo jeho dítě spokojené. To se týká i pokoje, ve kterém bude spát. Rozhodně chceme, aby se mu tam líbilo a aby tam bylo rádo. Jak toho ale docílit?

Je sice fakt, že každé dítě je jedinečné, avšak existuje několik pravidel, kterými bychom se měli řídit, když vymýšlíme návrh dětského pokoje. Ty mohou pomoci k tomu, aby se tam cítilo skutečně dobře.

Vše se samozřejmě odvíjí od věku dítěte. U těch nejmenších bychom měli zajistit, aby tam mělo dostatečný prostor na hraní. Je tedy vhodné nechat prostředek naprosto volný. Měl by také být vybavený kobercem, neboť lze předpokládat, že bude sedět na zemi – a lino rozhodně není příjemné na posez, nehledě na to, že v zimě je studené a naše dítě by tak mohlo snadno nastydnout.

pokoj pro školáka

Ovšem volný prostor není vše. Mělo by zde také mít dostatek úložných ploch, aby se mu tam vešly všechny jeho hračky. Ty by pro něj měly být snadno dosažitelné, proto nejsou vhodné vysoké skříně. Pokud po něm totiž budeme chtít, aby si je po hraní uklidilo, musí také na ono místo dosáhnout.

Co se barev týče, ty by měly být pestré a veselé, avšak nikoliv řvavé. Hodí se spíše světlé pastelové. Rozhodně také neuškodí, pokud tam budou umístěny či namalovány oblíbené pohádkové postavičky našeho potomka. Celá místnost by pak měla působit světlým dojmem.

dětský pokoj s hračkami

U větších dětí, které již chodí do školy, bychom pak měli vyhradit jednu část pokoje jako studijní koutek. Zde by měl být umístěn psací stůl s pohodlnou kancelářskou židlí, která podporuje správný typ sedu. Také by tam měl mít po ruce veškeré školní potřeby. Část úložného prostoru pro hračky můžeme postupně vyměnit za knihovnu.

Je samozřejmě jasné, že čím je dítě starší, tím více by se mělo zapojovat do rozhodování o tom, jak bude jeho pokoj vypadat. A je dobré se jeho přáním ve většině případů řídit, i když se nám to nebude líbit. Jen tak tam totiž bude skutečně spokojené.