Na velikosti záleží

1.       Košíčky versus obvod
Při nákupu podprsenky nás zajímají dva parametry: velikost košíčků, udávaná písmenkem od A do K, a obvod, obvykle udávaný číslem od 65 do 100 (britské a americké značky používají čísla od 30 do 44, protože obvod měří v palcích). Velikost látkové části tak vlastně odpovídá velikosti prsou, obvod značí obvod hrudníku. Některé ženy mají velká prsa posazená na štíhlé hrudi, jiné mají silnější trup s malými prsy, a některé to mají vyvážené. Pro každou z nich se hodí něco jiného, a mnoho z dam dělá tu chybu, že si kupuje příliš malou podprsenku ve snaze vytlačit všechno nahoru. Pokud ale chcete na objemu něco přidat, je daleko lepší pořídit si kvalitní push up kousek, protože jakékoli oblečení přes příliš malé spodní prádlo natáhnete, tak bude vypadat divně. Při zkoušení byste také měly hledat takový výrobek, který vám padne při zapnutí prostředního háčku. To proto, že guma po obvodu se časem vytahá, a až tehdy přijde čas na to úplně pravé, nejužší zapínání.  
podprsenky na šňůře.jpg

2.       Nenechat si poradit
Pro některé dámy je nákup podprsenky vysoce stresující záležitost, protože nesnášejí příliš vlezlou obsluhu v obchodě s prádlem. Než si ale vybírat úplně na vlastní pěst, zkuste raději najít prodejnu, kde vám prostředí bude vyhovovat. Některé mají pocit, že stačí nechat si poradit jednou, a pak už to zvládneme samy, ale prsa se mění s věkem a záleží například i na hormonální rovnováze, takže je lepší nechat si s výběrem pomoci. A nezapomeňte, že svěřit se expertce rozhodně neznamená, že by si tato s vámi mohla dělat, co bude chtít. Pokud vám něco není příjemné, řekněte to.
růžové podprsenky.jpg

3.       Špatná doba
Není úplně nejlepší nápad kupovat si novou podprsenku v průběhu menstruace, to jsou totiž prsa často nateklejší než ve zbytku měsíce. Raději se poohlédněte po takové, která bude sedět na vaši obvyklou postavu, a zároveň bude mít dostatek prostoru, aby byla pohodlná i v průběhu vašich dní.