Přinášíme vám tipy na výlety s dětmi. Navštivte NEJ atraktivní zoologické zahrady!

Přemýšlíte, jak a čím udělat vašim robátkům radost? Mají rády zvířátka nejen v obrázkových knížkách? Vyrazte s nimi do zoologické zahrady, ale udělejte to jinak. Zapomeňte na zoologickou, kde jste byli nedávno a je od vás vzdálená pár desítek kilometrů.
Nakoukněte do našich tipů a rozjeďte se dále do Čech anebo do Brna a naplánujte s vašimi dětmi „Víkendy se zvířátky“!
Níže uvádíme několik NEJ tipů na výlety do zoologických zahrad, které jsou možná vzdálenější od vašeho bydliště, ale o to výživnější zážitek, protože mu můžete věnovat celý víkend! A když vám čas nedovolí, rozjeďte se za „Víkendem se zvířátky“ alespoň na celý jeden den.
vstup do zoo

Nejstarší zoologická zahrada – Liberec
Je známá chovem bílých tygrů od roku 1994. Bílí tygři jsou nevyhledávanějšími zvířaty liberecké zoologické zahrady. Tygříkům, kteří se narodili koncem února 2016 byli za kmotry, mezi jinými, stylově i hokejisté z hokejového klubu Bílí Tygři Liberec.

Nejznámější zoologická zahrada – Dvůr Králové
Zajisté není neznámé jméno jeho zakladatele Josefa Vágnera. Zde zažijte pravé Safari, které můžete projet autobusem nebo i vlastním vozidlem. Nejatraktivnějším zvířetem je vzácná okapi (příbuzná žirafy).

Největší – Podkrušnohorský zoopark Chomutov
Děti uvítají svezení motorovým vláčkem Amálka. Zoo v Chomutově se specializuje na chov zvířat, která jsou původem z Evropy.

Největší počet druhů zvířat – ZOO Plzeň
Za zhlédnutí stojí určitě DinoPark. Udělejte si výlet do druhohor mezi třicítku dinosaurů v životních velikostech. Nelekejte se, někteří jsou ozvučeni a hýbou se!
krmení od chlapce
Atraktivní – ZOO Praha
Naleznete ji v pražské čtvrti Trója v nádherné krajině se vším, na co pomyslíte – naprosto přírodní skály, staré původní stromy, které rostou na návrších i v říční rovině. Nejznámějším zvířetem pražské zoologické je kůň Převalský, jehož druh zachránili jakožto ohrožený.
Bohužel známým je i lachtan Gaston, který zahynul při tisícileté vodě v roce 2002.

Ráj pro děti – zoologická zahrada Brno
Slouží návštěvníkům již od roku 1953. Sebou na průzkum zoologické můžete vzít i svého domácího mazlíčka – pejska, ovšem pod dohledem! ZOO Brno je známá prvním umělým odchovem šimpanze a ledního medvěda.

Pro děti – ZOO Ústí nad Labem
Zoologická zahrada se nachází v krásném přírodním prostředí na svahu Mariánské hory, kde se podle pověsti nachází majetek skřítků – malých mužíčků a je pokryta zlatavým porostem tařice skalní. Pro děti jsou připravena dětská hřiště s prolézačkami, děti se mohou dotýkat domácích koziček, tzv. kontaktní zoo. Nepřehlédnete spoustu stánků s vítaným občerstvením a suvenýry, dinosauří stezku a dětmi oblíbenou skákací trampolínu. Nechybí ani vláček, kterým se děti mohou svézt. Milé pokoukání je i na zmenšeninu zámečku Větruše.