Vždyť to není tak staré

Mnohdy si ani neuvědomíme, jak ten čas letí. A skutečně za poslední půl století jsme zažili tolik neuvěřitelných změn, o kterých se nám ani nesnilo. Změnila se technologie žárovek, veškerých služeb, elektronika, stavebnictví a v podstatě bychom mohli jmenovat takto každý odbor, protože novinky se naleznou úplně všude. Některé věci dokonce v dnešní době ani fungovat nebudou a v podstatě mohou zůstat jako vzpomínka na dobu, kdy zažívaly svoji slávu. Nemusíme chodit ani moc daleko. Vždyť kolikrát jsme zavítali do videopůjčoven pro nějaký super film, který jsme ještě neviděli. Dnes se nám mladší generace jen směje, jak to vůbec mohlo fungovat. Inu mohlo a nám to ani nepřijde, že by to bylo nějak dlouho, co vše fungovalo bez problémů.

VHS

Vzpomínky se dají zachránit

Videokamery se celkem běžně zálohovaly na VHS kazety a pak je nebyl problém přehrát na video přijímačích. Bohužel tato technika je dnes nahrazena jinou technologií a tak si spíše přehrajeme DVD disk než videokazetu. Co teď? Mají se všechny vzpomínky vyhodit? Ne to rozhodně nemusí. Stále je ještě možnost všechno zachránit a nadále se nechat přenést do dob, které se již nikdy nevrátí. Potřebujeme pouze někoho, kdo zvládne nám veškeré zážitky zachránit, což například bude převod VHS na DVD Plzeň. Během domluvené doby nám zachrání všechno, co jsme si tak pečlivě ukládaly do skříňky.

DVD disk

Má to přirozeně svoje velké plus:

  1. DVD disky nezaberou tolik místa, tudíž se nám skříňka pěkně uvolní.
  2. Vzpomínky si budeme moci přehrát všude, kde se dá disk přehrát, což klidně může být notebook nebo stolní počítač, případně DVD přehrávač.

Videokazety končí

V dnešní době jim pomalu již ujel vlak. Nikdo si nebude nic zálohovat na tyto kazety. Časem by si totiž je ani neměl na čem přehrát a vzpomínky by zůstaly uvězněné v krabičce navždy. S DVD diskem je to mnohem snadnější, než se zdá. Ovšem kdo ví, co nám zase jiného přinese nová vlna technologie. Jedno je zcela jisté, že opět to půjde nějakým způsobem zachránit.