Budoucnost je v umělé inteligenci

Kdo by to byl řekl, že budeme tak blízko snad největšímu milníku světové historie než nyní? Ocitáme se na rozcestí a nyní bude extrémně důležité vybrat si tu správnou cestu. Život nás naučil, že občas se technika zneužívá ku zlému, stejně jako právo, komunikace, nevinné hry apod., to už všechno víme. Jenomže nyní se ocitáme na dosud neznámém teritoriu, kdy předměty, které budeme vytvářet, budou samy o sobě a o svých rozkazech přemýšlet. Tedy není to tak úplně teď hned, ale do páru let bude na trh uveden skutečně výkonný digitální asistent, který s vámi zvládne nejen nacházet tajná místa, restaurace a obvolávat vám schůzky, ale především s vámi bude moci konverzovat, odpovídat a zároveň vám bude pomáhat s celou řadou činností, které dnes musíme mít v hlavě my.
mozek ze stromu

Proč je to tak nesmírně důležité

Lidé se stávají vlivem technologie velmi necitliví, přezíraví a hlavně chladní. Možná přece jen potřebujeme, aby za nás naše vlastní věci myslely, protože jinak se řítíme do budoucnosti, odkud není návratu. Samozřejmě umělá inteligence nezasáhne do úplně všech oblastí života, v některých bychom rádi ještě nad něčím sami uvažovali, ale například řízení nebo správa nemovitostí se bude dělat kompletně bez našeho vědomí.
veselý robot

Představte si budoucnost

Internet bude hlavní poháněcí silou změny, protože valná většina digitálních asistentů a umělé inteligence bude spoléhat na tuto síť, díky které bude nejen čerpat vědomosti, ale zároveň bude i přes tuto síť s vámi komunikovat. Je nyní otázka, jak moc velkou část našich životů vyplní naši asistenti, kterým budeme den co noc rozkazovat a jak to vlastně ovlivní naše přemýšlení.
robot žena
Jen si vezměte ten fakt, že budeme díky těmto asistentům zvyklí na to, že i když vydáme rozkaz o půlnoci, bude splněn. Ale například manželka nebo děti nás jen tak poslouchat nebudou. Simplifikace mezilidských vztahů na jedničky a nuly a nějakých pár proměnných nebyla nikdy dobrým nápadem, je proto otázka, co nám internet do budoucna přinese.

Posted in Www