Jak zjistit, které je nejlepší stavební spoření?

Snem mnoha lidí je mít vlastní dům či byt. To je samozřejmě naprosto pochopitelné, zvláště když vezmeme v úvahu výhody, které bydlení ve vlastním má. Problémem však je, že ceny nemovitostí jsou skutečně vysoké. Skutečně jen málokdo si může vlastní bydlení dovolit.

To však neznamená, že ti ostatní mají smůlu. Existuje hned několik možností, jak mohou potřebnou finanční částku získat. Tou asi nejpopulárnější je hypotéka, tedy účelová půjčka určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Avšak ta, jako každá jiná půjčka, znamená, že se zadlužíte, a v tomto případě na mnoho let dopředu. A to rozhodně není ideální.

hypoteka3

Na své bydlení si pak můžete také našetřit. To je ta lepší možnost, avšak je třeba vzít v úvahu, že bude trvat i několik let, než potřebnou částku získáte. Peníze si pak můžete ukládat doma do kasičky, nebo využít stavební spoření.

Zde si peníze ukládáte de facto na účet s určenou dobou výběru. To znamená, že si ušetřenou částku před daným termínem nemůžete vybrat. To je výhodné, jelikož nebudete v pokušení použít tyto peníze na něco jiného. Dalším plusem pak je, že podobně jako u jiných účtů i zde se vám připisují pravidelně úroky. Navíc získáváte i určitou částku od státu.

pujcka1

Je tedy vidět, že se jedná o veskrze výhodnou věc. Avšak na trhu je v současné době stavebních spoření velké množství. Jak vybrat to nejlepší stavební spoření MoneyWorld?

Tím prvním, na co se většina z nás bude dívat, je výše úroků a státních příspěvků. Ta se totiž u jednotlivých poskytovatelů liší. A jsou to jistě důležité údaje, avšak neměly by to být jediné ukazatele, kterými se budeme řídit.

Podívat bychom se také měli na celkové podmínky. Je možný mimořádný výběr? A pokud ano, za jakých podmínek? Jaké máme garance, že danou částku dostaneme? To vše jsou věci, o které bychom se měli zajímat. Jen pak totiž vybereme správně.