Jak si vybrat správné židle pro náš domov

Pokud zařizujete starý dům, nebo dům, kde chcete vytvořit atmosféru starého venkovského domu, ale chcete nově vyrobený nábytek, budete se muset především obrnit trpělivostí. Najít opravdu solidní a poctivý nábytek ve vybraném stylu není jednoduchou záležitostí. A při výběru židlí musíte také hledět na funkčnost židle a pohodlí, které nabízí.

židle

Výběr židlí z hlediska funkčnosti

Aby byla židle pohodlná, potřebujete mezi sedačkou a spodní částí stolu prostor asi 30 cm. Potřebujete mít takový prostor, abyste u stolu mohli pohodlně překřížit nohy a nenadzvedávali jste stůl.

Kromě výšky židle je třeba vzít v úvahu také šířku a hloubku židle pro pohodlné sezení a také pro úhledné zasunutí pod stůl, pokud jsou k němu židle určené.

Nakonec dojdeme k opěradlu a k případným loketním opěrkám. Výška zad nemá žádná zvláštní omezení, kromě těch, která jsou striktně spojena s estetickým problémem. Pokud má židle loketní opěrky a je určená ke stolu, neměly by být moc velké a rozhodně by se neměly dotýkat stolu. Ničily by se jak opěrky, tak i stůl.

židle1

Výběr z hlediska stylu

Pro vesnické domy, nebo domy s historickou hodnotou, je tím nejlepším řešením židle z masivu a pokud chcete podchytit a zvýraznit atmosféru vybavení domu, potom je nejlepším řešením selská židle, vyrobená z poctivého smrkového dřeva tradičními postupy.

Dřevo je materiál, který nikdy nezklame a obzvláště pro současný styl návratu k přírodním materiálům je jasnou volbou.

Samotná selská židle má jednoduché a osvědčené linie a je replikou židle z 19. století. Na přání zákazníka si lze vybrat i povrchovou úpravu, a to například jednoduché ošetření nábytkovým voskem nebo třeba patinování. Židle je k zákazníkovi doručená ve smontovaném stavu stavu.

Výhody celodřevěné židle z masivu jsou značné. Je to stabilita, pevnost, odolnost, snadná údržba. Dřevo je teplý materiál a pro zvýšené pohodlí při delším sezeni stačí přidat pohodlný měkký sedák, sladěný s dalším bytovým textilem v místnosti.