Domov, který moc nestojí

Je sice pravdou, že se koupě nemovitosti zrovna v dnešní době může zdát přinejmenším smělá. Ovšem vzhledem k situaci na trhu je lepší dnes než zítra.

Domov, který moc nestojí

Bydlení v rodinné vilce by si přál asi každý. Nicméně dnes je situace na trhu s nemovitostmi tak žalostná, že nakonec jsou lidé rádi i za pár metrů čtverečních, které mají v paneláku. A to většinou za více než milion. Není to dobrá doba na koupi nemovitosti, ale lepší v dohledné době asi bude jen těžko. Kupovat ale standardní byt, či dokonce onu vysněnou vilku není nejlepší nápad na planetě. A to ze dvou důvodů. Ten první byl naznačen již na předchozích řádcích. Druhým důvodem je, že existuje plnohodnotná alternativa, ovšem za daleko zajímavější peníze.

Okenice u domu

Tou konkurencí není myšleno nic jiného, než moderní dřevostavby na klíč vysočina. Samozřejmě, že ani tyto domky nejsou tak levné, jak se někdy propaguje. Ale pořád jsou cenově daleko zajímavější než jejich zděné alternativy. A často nabízejí i více místa pro bydlení, což je samozřejmě další významné plus. Hodně však záleží na výběru toho správného domu.

Vzhledem k tomu, že všechny dřevostavby jsou na klíč, je potřeba se smířit s tím, že jde o prefabrikáty. To není problém z hlediska kvality, spíše to může být problém z hlediska vizuálního. Nejde totiž zabránit tomu, aby dva sousedi měli stejné domy, když se oba rozhodnou pro stejný model. Zní to sice trochu šíleně, ale pravděpodobnost, že by takováto situace nastala, je velice nízká, takřka nulová.

Rodinný dům

Jelikož jde o stavebnicové domky, nestaví se v tom pravém slova smyslu, ale spíše se budují. Také nemají žádný sklep ani základy, pouze základní podkladovou desku. Vzhledem k tomu, že u nás je příroda klidná a mírumilovná, je to docela jedno, protože takový domek nemá co unést. V některých státech, kde běžně řádí uragány nebo tornáda ale tato možnost je a je potřeba domky patřičně ukotvit, jinak se neudrží na jednom místě. Ale to je věc Ameriky a Asie, České republiky se tato problematika netýká.