LED technologie v záři reflektorů

Zajímá vás, jak to funguje? Je to poměrně jednoduché. Vše je založeno na elektroluminiscenci, která mění elektrický proud na světlo. Produkt se skládá z diod, které se zase skládají z polovodičů o dvou vrstvách. Jakmile se připojí proud, elektrony se z jedné vrstvy přesunou do druhé a vytvoří energii, která se projeví jako umělé světlo.

spirála v žárovce

Tři nejčastější varianty tohoto produktu jsou:

  • žárovky,
  • svíčky a
  • bodovky.

Nenahraditelné výhody

Již před nákupem LED žárovek vás asi jako první napadne, že jsou dražší než jiné. A rozhodně máte pravdu. To je ale asi jediná nevýhoda, kterou u nich najdete. Jinak totiž přinášejí jen pozitiva, a to i v podobě ušetřených financí. Jak je to možné?
slunce za lampou
Když porovnáte klasické a LED zářivky, odborníci vám řeknou, že s nimi hodně ušetříte. Díky moderní technologii spotřebujete mnohem méně elektrické energie, a to až do 80 či 90 procent. To je dost zásadní částka, když si to spočítáte za celý rok. A zejména přes zimu, kdy svítíme polovinu dne.

Dlouhá životnost

Kromě nižší spotřeby si užijete také méně starostí se sháněním nových, funkčních kusů. Průměrná životnost LED žárovek je asi 30 000 hodin v běžné domácnosti a až 100 000 hodin v průmyslovém využití. Potřeba výměny vás navíc nepřekvapí, na rozdíl od běžných variant, u kterých jednoduše praskne vlákno.

V případě, že bude zapotřebí vyměnit zářivku, snadno to poznáte. Intenzita světla bude postupně klesat, což vám dá dostatek času sehnat nový produkt. Kromě ekonomických pozitiv si užijete i spousty praktických, které potěší snad každého.

Mnoho možností využití

Kromě domácností a průmyslu existuje i mnoho dalších možností, kde je využít. LED reflektory hojně využívá také automobilový průmysl. Výrobcům automobilů vyhovují především díky dlouhé životnosti a úspornosti. Díky tomu může vaše auto bez problémů fungovat velmi dlouho.

Posted in Nezařazené