LED trubice 120 cm – výhodná investice do budoucna

Lineární zářivky dokážou pokrýt umělým světlem velkou plochu, proto se také staly v době svého vzniku nejvíce nasazovaným světelným zdrojem na pracovištích a v domácnostech. Vzhledem k jejich malým rozměrům a výhodnému tvaru dlouhého válce to byl již od poloviny dvacátého století ideální způsob osvětlení zejména pro školy, úřady, kanceláře a manuální pracovní provozy.

Dnes se s těmito svítidly můžete setkat buď v podobě moderních zářivkových trubic s elektronickými předřadníky, anebo stále častěji v provedení LED trubic 120 cm.
LED diodová žárovka

Jaké jsou výhody náhrady klasických zářivek za LED trubice

Energetická úspora – spotřeba elektřiny u LED diodových trubic je výrazně nižší než u jejich předchůdců, které pracují na principu nízkotlakých výbojek. Polovodičové technologie umožňují snížit energetickou náročnost až několikanásobně.

Šetrný zdroj k životnímu prostředí – trubice s diodami neobsahují těžké kovy, jako je olovo, kadmium nebo rtuť, proto je možné likvidovat vysloužilé kusy jako běžný elektroodpad, a rovněž využít mnohé komponenty jako druhotnou surovinu v průběhu recyklace.

Možnost stmívání – efekt stmívání má význam především v místnostech, kde je žádoucí navození intimní atmosféry. Vhodně rozmístěné lineární LED zářivky mohou být součástí vybavení ložnic, obývacích a dětských pokojů, anebo venkovních posezení, jako jsou pergoly a kryté terasy.

Dlouhá doba provozu – jednou z nejpodstatnějších předností elektronických součástek napájených stejnosměrným proudem o nízkém napětí, a tedy i LED diodových čipů, je jejich velmi dlouhá životnost.
LED zářivka

Barva bílého světla – svítidla na bázi polovodičů poskytují velký rozsah barevného spektra, nejčastěji využívaného v teplých nebo studených odstínech bílého světla. Je tedy možné libovolně zvolit podle svého uvážení barevnou teplotu (teplotu chromatičnosti) světelného zdroje buď pro práci (studené a neutrální odstíny) nebo v teplých odstínech pro odpočinek.