Maca peruánská nejenom na podporu erekce

Maca peruánská, které se také přezdívá peruánská Viagra či královna And, patří mezi nejstarší bylina na světě. Maca je primárně známá pro své afrodiziakální účinky působící jak na ženy tak muže, ale dokáže i posilovat psychickou a fyzickou odolnost či pomoci při neplodnosti. Jedná se o rostlinu, která svým vzhledem může vzdáleně připomínat řepu. Její nadzemní část měří kolem 15 cm, přičemž nejdůležitější je však její kořenová část. Ta dorůstá délky přibližně 5 cm. Její domovinou jsou jihoamerické Andy, kde je konzumována již po celá staletí. Roste ve vysokých nadmořských výškách kolem 3000 m. n. m., kde se musí potýkat s velmi nepříznivými klimatickými podmínkami. Možná i díky podmínkám, ve kterých roste, jsou její účinky na lidský organismus natolik velké.

Kořen ženšenu

U nás zatím účinky této byliny nejsou natolik známy, aby si stihla vypěstovat takové renomé. V obchodech jí nejčastěji najdete ve formě maca kapslích, prášku či jako součást bylinných směsí. Už starověcí Inkové věděli o jejich blahodárných účincích na lidské tělo a odvary z ní si dopřávali s jistou pravidelností. V peruánských Andách se můžeme setkat hned s několika druhy této byliny, které se liší nejenom barvou. Nejčastěji se můžeme setkat s macou černou, červenou a žlutou, která se také nejčastěji využívá. Jednotlivé druhy se mezi sebou nijak zásadně neliší, klíčové je množství účinných látek v nich obsažených.

Květ ženšenu

Jak už bylo výše řečeno, maca peruánská je tolik vychvalována pro svou kořenovou část, která také obsahuje nejvíce pro tělo prospěšných látek. Kořen macy peruánské mimo jiné obsahuje vysoký podíl aminokyselin, vitamínů B1, B2 a B6, ale i vápník, železo nebo třeba zinek a draslík. Její pravidelná konzumace přispívá k zlepšení libida, plodnosti a u mužů i ke kvalitnější erekci. Vyzkoušejte účinky této magické byliny a možná budete příjemně překvapeni, co všechno dokáže.