Móda a nákupy

Móda byla, je a vždy bude hlavním tématem různých časopisů, internetových stránek a obchodů. Časem se móda mění a zároveň opakuje, záleží na tom, co je zrovna v oblečení trendy. Často módu sledují převážně ženy, ale v dnešní době se o módu začíná zajímat více mužů. Nejčastěji se setkáváme s trendy oblečením právě na internetu, na sociálních sítích – především Facebook, Instagram, TikTok a Pinterest a i na různých internetových stránkách s oblečením. Vyskakují na nás všelijaké reklamy, v televizi, v aplikacích a na internetu a jakmile na reklamu klikneme, následně se nám reklama začne objevovat doslova úplně všude.

móda

Na reklamě jsou třeba nové boty určité značky. Řeknete se na první pohled: ty se mi moc nelíbí, ale prý jsou hrozně “in”, kolik stojí? Kliknete na reklamu, dozvíte se, že jsou právě ve výprodeji, jelikož to je novinka, a že výprodej běží už jen 48 hodin, poté bude cena bot zvýšena o 50 %. Reklamu zavřete, protože jste si řekli, že se vám ty boty nelíbí. Jdete na Instagram a tam vidíte, jak vaše oblíbená influencerka má právě tyto nové boty a má k nim skvělý outfit a nemůže si je vynachválit. Už přemýšlíte nad koupí. Následně v noci uleháte do postele a otevřete TikTok. Uvidíte tam několik známých osobností, kteří navázali spolupráci s firmou, která vydala ony boty a říkají vám, ať si je koupíte, že s jejich promo kódem je budete mít ještě levněji. Otevíráte Google.

boty

Zadáváte do vyhledávače stránku, která boty prodává. Vyberete svoji velikost, objednáte a za 2 dny vám dorazí domů. Bohužel takhle je ovlivněná dnešní doba módou a nákupy. Mladí lidé sledují influencery, kteří navazují spolupráci s mnoha značkami oblečení a doplňků a promují je na svých profilech a jelikož to mají oni, musí to mít i ti mladí lidé, protože přece s jejich kódem je to alespoň levnější, ale musí to mít! Nenechte se ovlivňovat sociálními sítěmi a noste si co vás baví a přitahuje. Každý máme svůj styl oblékání a svůj vkus, dejte přednost vaší originalitě. Buďte právě ta černá ovce, nechoďte se stádem, odlište se, oblékejte se, do čeho chcete a co se vám líbí!