Počítejte dobře

Na základní škole nás naučí počítat, malou násobilku jsme si do hlavy natloukli všichni, jenže co nás měli naučit víc, je počítat vlastní finance, naučit se s nimi hospodařit.

Každý rok posloucháme o schvalování státního rozpočtu a každý rok slyšíme, že rozpočet bude schodkový čili příjmy do státní pokladny nebudou stačit na výdaje a stát se dostává do mínusu. Nevím, jak stát v oblasti financí funguje, ale vím, že dostane-li se stát do mínusového rozpočtu, nikdo ho nedá k soudu, a nikdo mu nevyhlásí exekuci. Což se vám, jako běžnému občanovi stane velice rychle, pokud nebudete své splátky řádně splácet.

hypotéka

Spočítat si na co máme a na co nemáme je základem pro správné rozhodnutí, zda jsme schopni s našimi příjmy vyjít, jestli si můžeme vzít půjčku, hypotéku nebo jestli raději zkusíme šetřit. Využít nejrůznější online kalkulačky pro výpočet hrubé, čisté mzdy, pro americká hypotéka kalkulačka Americkahypoteka, to je velká pomoc, pro ty, kteří se v otázkách financí neorientují, což vůbec neznamená, že neumíte počítat. Vyznat se v poplatcích, úrocích či sazbách, to umí jen pracovníci banky, nebo pracovníci v nebankovní investiční společnosti, ale běžný člověk je zcela ztracený.

Nejrůznější online kalkulačky nepotřebujete pro běžné matematické úkony, ale jsou velmi výhodné pro představu, chceme-li si vzít půjčky, hypotéku nebo jen potřebujeme zjistit přepočet mezi hrubou a čistou mzdou. Také ve veškerých typech sociálních dávek, včetně rodičovského příspěvku se můžete lépe zorientovat, pokud si najdete tu správnou online kalkulačku.

výdaje

Zvažujete si vzít nebankovní hypotéku? Určitě si předem zjistěte co nejvíc informací, ať nejste po roce, dvou rozčarování, že jste udělali nerozvážný krok a upsali se na řadu let ke splátkám. Online kalkulačky jsou skvělým pomocníkem, i pro ty, kterým matematika ve škole moc nešla.