Rodičovská dovolená není překážkou v podnikání

Je to krásné období, kdy si rodiče užívají svého děťátka plnými doušky. Ale i v tomto období si může žena odskočit k práci. Navíc výpadek jednoho příjmu většinou rodiny znatelně pocítí. Žena je závislá na výdělku manžela a nemůže si v této době dopřát to, co dříve pro ni bylo samozřejmostí. Proto čím dál více maminek volí možnost přivýdělku nebo se odhodlá k podnikání. Navíc, některá podnikání jdou řídit a vykonávat z domácnosti.finanční nezávislost.jpg
Jakmile se prokoušeme papírováním a běháním po úřadech, můžeme s radostí začít. Jednodušší to samozřejmě mají ty ženy, které podnikaly už před nástupem na rodičovskou dovolenou a daly si pouze „pauzu“.  Ze začátku se nesmíme nechat odradit, žádný úspěch nepřijde z hodiny na hodinu. Hlavní je podnikat v něčem, co nás baví a naplňuje. Některé si tímto splní svůj vlastní sen. Hlavní je podpora rodiny.
V současné době je hlad po ručních výrobcích. Hnízdečka a mantinely do postýlek, ručně šité oblečky na naše drobečky, háčkované postavičky, zimní kombinézy, to vše je dnes žádoucí. Sice si připlatíme za kvalitu, ale originalita je na prvním místě. Navíc si můžeme vybrat z různých materiálů, které mají i atesty nebo dokonce je možnost sáhnout po biomateriálech.
Dalším odvětvím, které maminky vyhledávají čím dál častěji, je cukrařina. Krásné malované dorty, cupcakes, napečení na narozeninovou oslavu, to je dnešním hitem. Maminky s malými dítky nemají čas a energii tvořit vysněná díla svých dětí a raději přenechají tyto starosti šikovným cukrářkám. Cena se většinou odvíjí od hmotnosti dortu. Takže maminky cukrářky si mohou i v tomto předvánočním období ruce přetrhnout.práce z domu.jpg
Domácí marmelády, džemy, sirupy, paštiky, bylinné oleje, čokoládové lanýže a další výrobky, které lidé vyhledávají a zaplňují díru na našem trhu. Pokud jste šikovná a baví vás hledat nové kombinace, můžete se vydat touto cestou. Na každém jarmarku nebo food festivalu je o tyto stánky neskutečný zájem. Lidé hledají nevšední dárky, a čím větší výběr, tím lépe.
Maminky, které mají rády děti a nejen ty svoje, nabízejí možnost hlídání jiných ratolestí, zakládají různé spolky, lesní školky, kluby. Spojí tím příjemné s užitečným, jelikož míst ve školkách je málo a každá žena není zastáncem klasické mateřské školky a hledá jinou variantu.
Pokud má žena odvahu, může začít podnikat prakticky v čemkoliv. Hlavní je umět rozdělit čas mezi své děti a podnikání. Peníze jsou totiž příjemná věc, ale nesmí nás pohltit a změnit k nepoznání.