Vybíráme hodiny

Moderní či klasické, to je velice těžká otázka. Obzvlášť, pokud máte vybráno, jenže přijdete do obchodu a tam vidíte spoustu jiných typů a způsobů provedení. V tu chvíli babo raď, které si pořídit. Nemusíte se držet klasiky, na výběr je mnoho druhů.
Designové hodiny
Digitální hodiny
Moderní prvek ve Vaší domácnosti. Žádné tikání, žádné cvakání a málo prostoru. Jen jediný problém tu je. Vyžadují napojení na elektřinu. Proto od nich povede kabel. Nejlepší umístění je pak na pracovním stole či třeba na kuchyňské lince, kde se dá kabel snadno ukrýt. Na zavěšení na zeď moc vhodné nejsou.
Radiobudík
Varianta k digitálním hodinám je radiobudík. Nejen, že je na něm přesný čas, ale také si k práci či odpočinku můžete pustit rádio a i nastavit buzení v určitý čas. Je to dokonalý pomocník a vítaný společník do ložnice. Navíc čísla tohoto radiobudíku svítí, nemusíte si tedy rozsvěcet, abyste zjistili přesný čas.
digitální hodiny
Hodiny s tichým chodem
Zdá se to až k neuvěření, ale i obyčejné nástěnné hodiny mohou být bez jejich specifického tik ťak zvuku. Říká se jim hodiny s tichým či plynulým chodem. A právě ono plynulé putování vteřinové ručičky po ciferníku způsobuje, že neuslyšíte jediné klapnutí.
Designové hodiny
I hodiny mohou být moderního vzhledu, ovšem častěji se setkáme se vzhledem dřeva, rustikálním či naopak industriálním. Dřevo v tom případě střídá kov, který z hodin vybíhá do všech možných stran, čímž utvoří svůj specifický vzhled. Hodiny se dají sladit s prostředím, které doma máte. Stačí hledat a nekupovat první, které uvidíte.
Nalepovací tapetové hodiny
A blížíme se k tomu nejzajímavějšímu. Chcete mít na zdi něco, co si vlastně sami utvoříte? I taková možnost tu je. Nalepovací hodiny, jejichž části fungují jak nálepky na omítku. Hlavní strojek zavěsíte na háček či hřebík, ale ostatní si můžete rozmístit po celé místnosti. Čísla či znaky z ciferníku tak můžou zabírat jak malý prostor, tak ale i celou zeď, kde se pak stanou dominantou prostoru.
Jak vidíte, nemusíte se omezovat na běžné hodiny. Stačí se jen porozhlédnout dál, než v prvním obchodě.