Rumunsko

 Tato země má určitě hodně co nabídnout. Podívejme se na to, proč si vybrat tuto zemi pro vaše příští objevování.
 
1)     Krásné hory a příroda
V Rumunsku můžete cestovat vypůjčeným vozem, vlaky a nebo autobusy, které jsou srovnatelné s Českými.  Nachází se zde dech beroucí příroda, hory, překrásné vodopády a mnoho dalšího. Udělejte si vždy dobrý průzkum, protože některé hory jsou v zimě nebezpečné. Pokud chcete něco menšího a více turistického, můžete se podívat do městečka Brašov. Najdete tu horu jménem Tampa, kde vás k vrcholku doveze lanovka a je zde překrásný výhled.  Zde se také tyčí nápis s názvem města v Hollywoodském stylu.
 hrad peles
2)     Hrady a zámky
Kromě hradu hraběte Drákuly je zde mnoho dalších.  Jedním z míst spojovaných s nejznámější upírskou postavou je hrad Bran poblíž již zmíněného městečka Brašov. Za návštěvu určitě stojí také Rašnov a nebo zámek Peleš, který se nachází v Sinaie.
 
3)     Nádech tajemna
Co má větší nádech tajemna, než země ze které pochází Hrabě Drákula? Rumuni si na příběhu Stokera vytvořili turistickou senzaci. Je zde hned několik míst, která jsou s tímto tématem spojena. Doporučuji si vyhledat co opravdu stojí za to, abyste zbytečně neplatili za stejné věci. Rozhodně vyzkoušejte jeden ze strašidelných domů a město Sighisoiara.
 
4)     Klasický venkov
Najdete zde mnoho krásných vesniček, kde na vás přímo dýchá místní kultura a lidé jsou tu velice přátelští. Pokud cestujete vlakem, tak možná uvidíte mnoho zajímavostí běžného vesnického života jako povoz s koňmi či pálení trávy.
 
5)     Levné a jednoduché
Ceny jsou v Rumunsku velice podobné českým, proto se vám tato dovolená nijak neprodraží. Památky zde nejsou drahé a pokud máte rádi přírodu nejspíš strávíte nejvíc času chozením a to nic nestojí.
sfinga bucegi 
6)     Kvalita služeb
Hotely, hostely i penziony vám nabídnou velice příjemné a čisté prostředí po vašem výšlapu či procházce. Personál je vždy příjemný a dává vám pocit, že jste vítaný a na vašem pohodlí opravdu záleží.  Doporučuji vždy zkontrolovat hodnocení ostatních cestovatelů.
 
Na závěr trochu o bezpečnosti
 
Co se týče bezpečnosti v Rumunsku, je tato země stejná jako každá jiná. Pokud se držíte základních zásad bezpečnosti, nemáte se čeho bát. Jako v každém hlavním městě si musíte dávat pozor na své věci, nechodit sama v noci, kde to neznáte a nenechat se nikam nalákat. Pokud však mluvíme o menších městech a vesnicích, určitě vás mile překvapí. Lidé vás dokonce mohou pozvat na rodinou oslavu nebo jakoukoliv jinou událost a jsou velice pohostinní.
 
Vždy používejte hlavu a dejte na své pocity, ale nebojte se nahlédnout do života na rumunském venkově, protože určitě nebudete litovat.